Vajza e Nertila Kokës habit me vendimin: Do mbaj edhe mbiemrin e mamit, gjyshi s’ka vëllezër prandaj…

Vajza e këngëtares së njohur shqiptare, Nertika Koka, Annie, e ftuar në emisionin “Rudina”, ka bërë me dije se ka zgjedhur të mbajë edhe mbiemrin e të ëmës duke shpjeguar edhe arsyet përse.

Gjatë fjalës së saj, Annie ka treguar se është shumë krenare për të ëmën, por mbiemrin ka zgjedhur ta mbajë sepse gjyshi nuk ka pasur vëllezër apo djem për ta trashëguar.

LEXO EDHE  Sindi “nxjerr zbuluar” Muratin dhe Olën: Ishte show i stisur nga disa persona

Pjesë nga biseda: 

Rudina: Ti i mban të dy mbiemrat, pse është zgjedhje e jotja, apo është ligji në Suedi?

Annie: E zgjodha vetë sepse motra nuk e ka. Jam krenare për mbiemrin e mamit dhe të gjyshit. Ngaqë gjyshi ka vetëm motra jam vetëm unë që mund ta kem mbiemrin Koka. Prandaj zgjodha sepse jam shumë krenare për mamin.