Sulmojnë gardianët me kripë e piper, 7 të burgosur arratisen nga qelitë

– Shtatë të burgosur, të cilët vuanin dënimin në një burg indian, arritën të arratiseshin pasi neutralizuan rojat e sigurisë kripë dhe piper.

”Rojat u sollën darkën dhe u sulmuan në fytyrë me kripë dhe piper”, deklaroi një inspektor policie për gazetën ”India today”.

”Të burgosurit kishin fshehur erëzat në qelinë e tyre të përbashkët para se të arratiseshin”, sipas kanalit televiziv NDTV.

LEXO EDHE  FOTO/ Humb jetën boksieri 16-vjeçar, i pushoi zemra sapo u hodh në lumin e acartë

Aktualisht, ka një bllokim midis orës 15:00 deri në 05:00, në rajonin e prekur në shtetin e Arunachal Pradesh, gjë që e bën të vështirë arratisjen për më larg.

Autoritetet janë të bindura në kapjen e tyre.