Shpërndante kokainë në “Fresk”, arrestohet i riu

Një 28-vjeçar është arrestuar nga policia e kryeqytetit pasi i janë sekuestruar kokainë në banesë dhe gjatë kontrollit fizik.

Blutë njoftuan se aksioni për ndalimin e E.S. erdhi pas disa muajsh hetime. Hetuesit kishin marrë informacione se ai merrej me shpërndarje kokaine në zonën e Freskut.

LEXO EDHE  Parashikimi i motit për të enjten, 5 gusht

Gjatë kontrollit fizik dhe në banesën e të riut, shërbimet e Policisë gjetën dhe sekuestruan një sasi me lëndë narkotike kokainë, një shumë parash dhe sende të tjera të kundërligjshme, bënë me dije burime zyrtare.