Mundësi e artë për Rey Manajn, Koeman e merr në ekipin e parë të Barcelonës

Sulmuesi i Shqipërisë, Rey Manaj, ka mundësinë e artë për të lënë një përshtypje të mirë te trajneri i Barcelonës, Roland Koeman.

Ky i fundit e ka ftuar lojtarin, për miqësoren që Barcelona do të luajë ditën e sotme ndaj skuadrës së Gimnastic. Ndeshja e sotme do të jetë testi i parë miqësor për Barcelonën, në kuadër të përgatitjeve parasezonale.

Manaj ka mundësinë që të luajë me ekipin e parë dhe në rast se arrin ta bindë trajnerin Koeman, atëherë mund të jetë në skuadrën e parë për sezonin tjetër, ndonëse aty konkurrenca është shumë e madhe.

LEXO EDHE  Messi vendosi me “shpatulla pas murit” Barçën, ja shifra e çmendur që kërkoi lojtari dhe familja e tij

Lushnjari zhvilloi një sezon shumë të mirë me Barcelonën B, në ligën e tretë spanjolle, aty ku arriti të shënojë plot 14 gola.