Erik Lloshi bën deklaratën “bombë”: Don Xhoni paguan 10 mln lekë për klikime, fatkeqësi

Këngëtari i njohur shqiptar, Erik Lloshi, teksa flet për këngën e tij më të re “Kshu je ti“, ka treguar se ka shumë këngëtarë që blejnë klikimet, duke përmendur dhe reperin e njohur Don Xhoni.

Pjesë nga biseda:

Erik LLloshi: Unë kam nxjerrë këngën time të re para katër javësh.

Ronaldo Sharka: Na fal ne të “Orës Verore”, sepse jemi larguar nga Tirana dhe nuk kemi informacion.

LEXO EDHE  Ditë zie në Kosovë, ja kush janë artistët që anuluan dhe ata që nuk i anuluan koncertet dje

Erik Lloshi: Thua nuk e kam vënë re këngën, sepse ka dalë Don Xhoni, që hedhin 10 milionë lekë sponsorizime. Unë përmenda Don Xhonin, por ka dhe shumë tjerë që marrin nga 3 apo 4 milionë klikime në ditë. Është fatkeqësi, kur menaxherët që nuk marrin vesh nga muzika, paguajnë lekë për sponsorizimin e këngëve, që nuk duhen dëgjuar nga publiku.