“Ku mund ta firmos këtë peticionin për riluajtjen e finales?”, ish-lojtari i Italisë tallet keq me tifozët anglezë

Ish-mesfushori i Juves dhe Italisë, Klaudio Markizio është tallur keq tifozët anglez në rrjetet sociale mbi pretendimet e këtyre të fundit për ripërsëritjen e finales Angli-Itali.

Tifozët e “3 Luanëve” ngritën një peticion  dukë mbledhur 150 mijë firma për pretendimet tek faulli I Kielinit ndaj 19-vjeccarit Saka. Markizo nuk ka qëndruar duarkryq dhe në profilin e tij në “Twitter” ka bërë një status mjaft thumbues ndaj tifozëve anglez.

LEXO EDHE  Përballja me Ael Limasol, Vllaznia njofton tifozët për biletat

“Më falni, ku mund ta firmos këtë peticionin për të riluajtur finalen Itali-Angli? Do të fitonim dhe 1 mijë herë të tjera”, shkruan Markizio duke marrë një lumë komentesh pozitive nga fansat “axurrë”.