Covid-19 në Shqipëri, 23 raste të reja/ Harta e shpërndarjes

Gjatë 24 orëve të fundit janë evidentuar 23 raste të reja me Covid-19 nga 2516 testime. Ndërkohë që sipas të dhënave zyrtare të Ministrisë së Shëndetësisë janë shëruar 11 pacientë.

Rastet e reja janë evidentuar: 7 raste në Tiranë dhe Has, 4 raste në Durrës, 1 rast në Shkodër, Krujë, Kavajë, Lushnje, Sarandë.

Aktualisht janë 210 pacientë aktivë me COVID19 në të gjithë vendin, nga të cilët 91 janë në Tiranë.

Në Spitalin Infektiv po marrin trajtim spitalor të specializuar 5 pacientë. Në 24 orët e fundit nuk ka asnjë humbje jete me Sars-Cov2 pozitiv.

LEXO EDHE  Fut në lojë edhe Këshillin Bashkiak/ Veliaj "vjel" gjobat e Tahirit, shemb pallatin 3-katësh te Petro Nini

Statistika (21 Korrik 2021)

Raste të reja ditore 23
Të shëruar në 24 orë 11
Të shtruar në spitale 5
Humbje jete në 24 orë 0
Testime ditore 2,516

Testime totale 865,474
Raste pozitive 132,763
Raste të shëruara 130,097
Raste Aktive 210
Humbje jete 2,456

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë 91
Elbasan 21
Durrës 21
Vlorë 18
Kukës 16
Shkodër 14
Lezhë 13
Fier 11
Korçë 4
Gjirokastër 1