Kanosi familjen me armë gjahu, prangoset 30-vjeçari në Mirditë

Policia e Mirditës ka parandaluar përshkallëzimin e mëtejshëm të një konflikti për motive pronësie.

Një 30-vjeçar ka kanosur me armë gjahu një familje, ku më pas është prangosur nga policia.

Shërbimet e Policisë Mirditë, pasi kanë marrë njoftimin për një konflikt mes fqinjëve në fshatin Kthjellë e Epërme, kanë shkuar menjëherë në vendngjarje, ku kanë bërë të mundur parandalimin e përshkallëzimit të mëtejshëm të konfliktit dhe vënien në pranga të shtetasit B. C., 30 vjeç, banues në Kthjellë e Epërm, Mirditë. Ky shtetas ka kanosur për motive pronësie, me një armë gjahu që e mbante pa leje në banesë, shtetasit Gj. P., D. P., R. P. dhe L. P.” – njofton policia.

LEXO EDHE  Gjykata e Lartë bëhet me 9 anëtarë

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Lezhë, për veprime të mëtejshme.