E dhimbshme/ 3-vjeçari dhe motra e tij gjenden të kapur përdore në fund të liqenit (Foto)

Një ngjarje pikëlluese vjen nga Turqia, ku motër e vëlla të mitur, u gjetën të pajetë në fund të një liqeni.

Një djalë 3-vjeçar i cili u mbyt, u gjet i kapur përdore me motrën e tij më të madhe, teksa trupat e tyre të pajetë u nxorën nga liqeni së bashku me 3 anëtarë të tjerë të familjes që u përpoqën t’i shpëtonin.

Ngjarja tragjike ndodhi në Derinoz Dam pranë qytetit të Amasya.

Familja po festonte ditëlindjen e tretë të Levent Cenik.

LEXO EDHE  Video shokuese/ Një burrë i panjohur i futi drogë në alkool, ja si "çmendet" adoleshentja

Mediat turke shkruajnë se djali ra në ujë së bashku me motrën e tij 9-vjeçare Havvanur Cenik, ndërsa të afërmit e tjerë u hodhën në liqen për t’i shpëtuar.

5 persona humbën jetën në këtë festë ditëlindjeje, përfshirë gjyshen e djalit, Sultan 50 vjeçe, xhaxhain Emrullah, 19 vjeç dhe hallën Elif Semiz, 28 vjeçe.

Ngjarja e rëndë tronditur opinionin publik në Turqi.