Arrestohen 4 persona në Vlorë, ja për çfarë akuzohen

Policia e Vlorës ka vënë nën pranga 4 persona, për vepra të ndryshme penale.

U bë arrestimi në flagrancë i shtetasit D. H., 46 vjeç, banues në Vlorë, pasi në lagjen “Bashkimi”, gjatë kontrollit personal dhe kontrollit të ushtruar në banesës e tij, shërbimet e Policisë gjetën dhe sekuestruan 10 doza me lëndë narkotike të dyshuar kokainë.

Specialistët e Sektorit të Qarkullimit Rrugor në DVP Vlorë arrestuan në flagrancë shtetasit:

B. D., 50 vjeç, banues në Vlorë, pasi është kapur nga shërbimet e Policisë Rrugore, duke drejtuar automjetin pa leje drejtimi.

LEXO EDHE  Kultivim narkotikësh dhe armë pa leje, arrestohen 5 persona në Bulqizë

S. H., 28 vjeç, banues në Korçë, pasi duke drejtuar automjetin në gjendje të dehur është përfshirë në një aksident me dëme materiale.

M. Z., 26 vjeç, banues në Fier, pasi duke drejtuar automjetin pa leje drejtimi është përfshirë në një aksident me dëme materiale.

Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme procedurale.