VIDEO – Lamborghini VS BMW… Gara me mbi 220 km/h në aksin Fier-Vlorë

Dy makina luksoze, një Lamborghini dhe një BMW, janë konstatuar nga policia duke bërë gara në autostradën Fier-Vlorë, duke arritur shpejtësi tepër të larta, mbi 220 km/h.

Të dy makinave – me targa zvicerane – të drejtuar nga dy shqiptarë të Kosovës, u është bërë shenjë nga punonjësit e Policisë për të ndaluar por drejtuesit e tyre kanë vijuar me shpejtësi drejt Vlorës, ku gara e tyre ka përfunduar pasi janë ndaluar nga forcat Shqiponja.

“Të dy drejtuesit e automjeteve janë ndëshkuar me masë administrative, konkretisht: drejtuesi i mjetit tip ‘Lamborghini’, shtetasi I. B., 40 vjeç, banues në Zvicër, është ndëshkuar me masë administrative  168.000 lekë për shkeljet administrative ‘Tejkalim i shpejtësisë’, ‘Garë shpejtësie’, ‘Qarkullon pa targë’, ‘Nuk ndalon pas dhënies së shenjës së ndalimit me tabelë’ dhe drejtuesi i mjetit tip ‘BMW’ shtetasi M. N., 36 vjeç, banues në Kosovë, është ndëshkuar me masë administrative  120.000 lekë për shkeljet administrative ‘Tejkalim i shpejtësisë’, ‘Garë shpejtësie’”, njoftoi Policia.

LEXO EDHE  Anti-terrori nuk i mori dot në pyetje, çfarë presin të zbulojnë prokurorët e SPAK nga 5 gratë e riatdhesuara