Transportonte mallra kontrabandë, arrestohet 40-vjeçari në Tiranë

Një 40-vjeçar ka rënë në prangat e Policisë ditën e sotme në Tiranë, pasi u kap duke transportuar mallra kontrabandë.

Policia bën me dije se në pranga ka rënë 40-vjeçari me inicialet E.H., të cilit iu gjetën në automjet një sasi paketash pa pullë fiskale.

LEXO EDHE  Kanos me hanxhar vëllain, arrestohet

Policia nuk jep të tjera detaje për ngjarjen, ndërsa 40-vjeçari akuzohet për veprat penale  “Tregtimi dhe transportimi i mallrave kontrabandë“, “Fshehje të ardhurash“ dhe “Shkelje e të drejtave të pronësisë industriale”.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprime të mëtejshme.