Përmbytjet në Gjermani, humb jetën e reja shqiptare (EMRI)

Një shqiptare ka humbur jetën si pasojë e përmbytjeve në Gjermani.
Viktima mësohet të jetë shtetasja Vanesa Koxha, nga Kaçaniku i Kosovës.

Lajmi është bërë i ditur nga vetë familjarët e viktimës.

Me pikëllim të thellë ju njoftojmë se vajza jonë, Vanesa Koxha, ndërroi jetë në vërshimin tragjik në Gjermani, dhe varrimi bëhet këtu në Gjermani”,- shkruan i ati Emin Koxha.

LEXO EDHE  Pfizer/Biontech dhe Moderna rrisin çmimet e vaksinave për Bashkimin Evropian

Kujtojmë se ditën e djeshme si pasojë e përmbytjeve humbën jetën dhe çifti nga Peja.