Ikona e sportit italian pëson atak kardiak dhe dërgohet me urgjencë në spital

Ish-sportisti italian, Antonio Rosi shokoi botën e sportit pas një sulmi në zemër të pësuar këtë të diele gjatë zhvillimit të një turneu.

52-vjeçari fitues i 5 medaljeve në Lojërat Olimpike në sportin e kanoeve, shkoi menjëherë në urgjencë duke qëndruar nën vëzhgimin e kardiologëve.

E gjithë Italia u prek nga ky lajm, pasi Rosi është një ikonë e këtij sporti në vendin fqinj madje mban dhe postin e nënsekretarit të Lojërave Olimpike Dimërore që do të zhvillohen në Itali në vitin 2026.

LEXO EDHE  Daja kërkon perfeksion në stërvitje, ngre zërin me Markun dhe Muratajn. Ja gjendja në kampin e “Demave”

Vetë sportisti reagoi duke bërë dhe shaka mbi gjendjen e tij, :’’Pas 50 vitesh shërbim, ndihem si i ri tani’’, tha Rosi duke qetësuar tifozët italian.