E rëndë/ Po ngjiste malin me djalin e të dashurës, rrëzohet për vdekje 40-vjeçari

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Utah, SHBA. Mësohet se një 40-vjeçar është rrëzuar për vdekje teksa ishte në një udhëtim hiking me djalin 9-vjeçar të të dashurës së tij. Sipas të dhënave, Adrian Vanderklis mori djalin për tu ngjitur në mal nëpërmjet kanionit, por fatkeqësisht ka vdekur.

Trupi i tij u gjet në një lartësi 1,767 metër në një pjerrësi gati vertikale. Oficerët e policisë morën një telefonatë në orën 19:00, kur e fejuara e Vanderklis, Shantell Taylor telefonoi për të raportuar se kishte disa orë që nuk e kishte parë. Ndërsa i biri mbeti i vetëm në mal dhe e ëma mund ta shihte djalin e saj nga poshtë teksa qante dhe rrinte vetëm.

LEXO EDHE  Davutoglu: Pse u ndava nga Erdogan? Një pjesë e qeverisë funksionon si mafia

Ekipet e shpëtimit nisën ta kërkonin atë natë, por operacioni u shty për shkak të errësirës. Trupi i pajetë u gjet nga një ekip me helikopter gjatë ditës së diel dhe nga autopsia rezultoi se oficerët ishin të bindur që Vanderklis ka vdekur menjëherë për shkak të lëndimit të tij.
Mbetet e paqartë se si është rrëzuar, ndërsa autoritetet dyshojnë se ka rrëshqitur. Mediat britanike bëjnë me dije se në momentin e incidentit, 9-vjecari nuk e pa rënien e Vanderklis