Tërmet në Korçë, lëkundjet ndihen në disa fshatra

Në orët e para të mëngjesit të sotëm janë ndjerë lëkundje tërmeti në Korçë.

Mësohet se tërmeti ka qenë me magnitudë 3.5 ballë, me epiqendër në fshatin Stropan te bashkisë Devoll.

LEXO EDHE  Aleanca për Teatrin: Kim palë me shkelësit e ligjit, do i drejtohemi senatit amerikan! Apel dhe për opozitën

Lëkundjet, janë ndjerë edhe në qytetin e Korçës dhe kanë zgjatur për disa sekonda.