Tare ‘i rrëmben’ talentin klubit spanjoll

Goditje me perspektivë për Lacion e Igli Tares! Bardhekaltrit kanë siguruar shërbimet e talentit 16-vjeçar, Luka Romero, sulmues i krahut të majtë dhe të djathë, i cili është në listën e talenteve më të ndjekur në Europë, teksa shpeshherë është krahasuar edhe me Mesin, për nga talenti që disponon.

Drejtori sportive i klubit kryeqytetas, Igli Tare, ia ka “vjedhur” lojtarin skuadrës së Majorkës,. klubi me të cilin Romero, nuk kishte nënshkruar një kontratë si profesionist.

LEXO EDHE  Video/ Sulmuesi i kombëtares gjen golin e parë në Austri, ekzekuton saktë penalltinë

Mediat italiane raportojnë se “mini Mesi”, do të zbarkojë ditën e nesërme për të kryer vizitat mjekësore në Paideia. Një lëvizje e zgjuar kjo e drejtuesve të klubit të kaltër, teksa gjasat janë të mëdha që e ardhmja e futbollistit të lindur në Meksikë të jetë e ndritur.