Sa zgjasin reshjet dhe kur rikthehet i nxehti? Parashikimi i motit ditët në vijim

Vendi do të përjetojë shkëputje të shkurtër nga ditët përvëluese të verës deri në mesditën e së martës, parashikon Shërbimi Meteorologjik Ushtarak. Reshjet gjatë mesditës së të hënës, do të jenë të formës së shtrëngatave të shkurtra dhe në orët e pasdites do të ndërpriten në të gjithë vendin. Të martën, reshjet do të jenë lokale e të përkohshme.

LEXO EDHE  Humbi jetën në aksident, ja kush është 18-vjeçari nga Pogradeci

Më tej, do të vijojë moti me diell e temperatura në rritje si më poshtë vijon.

Era do të fryjë kryesisht nga veriperëndimi e lehtë e mesatare. Prej ditës së mërkurë, përgjatë, bregdetit era do të fitojë forcë hera herës e vrullshme duke u pasuar nga shtim i dallgëzimit 4 deri 5 ballë në brigjet e Jonit.