Kërkoi ndryshimin e masës së arrestit, ja çfarë vendos GJKKO për prokurorin Karriqi

Gjykata e Posaçme e Apelit kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar nuk ka ndryshuar masën e arrestit ngaj Edmond Karriqit, prokurorit të Kukësit, i cili tre javë më parë u arrestua me urdhër të SPAK për korrupsion.

Apeli i GJKKO-së këtë të hënë ka refuzuar kërkesën e drejtuesit të prokurorisë së qytetit verilindor duke e lënë atë në “arrest me burg” deri në përfundim të hetimeve.

LEXO EDHE  Aksident në aksin Thumanë-Fushë Krujë, plagoset një person

Sipas SPAK, Karriqi u vu në pranga pasi në këmbim të 2 mijë eurove ndryshoi masën e sigurisë për një person që e ka pasur nën hetim, për drogë.

Së bashku me Karriqin, SPAK urdhëroi arrestimin edhe të shoferit të tij Isuf Gega, dhe 2 personave të tjerë.