U dëmtua në sfidën e fundit, mungesë e madhe te Vllaznia për sfidën ndaj AEL Limassol

Vllaznia do të ketë një mungesë të madhe për ndeshjen e parë ndaj AEL Limassol e vlefshme për turin e dytë të Conference League. Viktor Da Silva, u dëmtua ndeshjen e fundit ndaj Siroki Brijeg dhe la fushën e lojës pas 30 minutash.

Braziliani vazhdon të ketë probleme në kavilje dhe nuk është rikuperuar në kohë për ndeshjen që do të luhet ditën e enjte në transfertë.

LEXO EDHE  Bach: Moment shprese, u frymëzuam nga puna e madhe e japonezëve

Një mungesa e madhe për Vllazninsë duke parë që mesfushori është pikë e rëndësishme në formacionin e Brdariç. Në kampin shkodran shpresojnë që lojtari të rikuperohet për ndeshjen e kthimit që do të luhet në “Loro Boriçi”.