Dinamo me projekt të ri, “Blutë” prezantojnë trajnerët e ekipeve “zinxhir”

Pas një periudhe të errët të klubit, Dinamo ka nisur një projekt të ri, duke u ndërtuar nga themelet. Përmes një njoftimi në rrjetet sociale, klubi nga kryeqyteti ka prezantuar shtatë trajnerët, që do drejtojnë skuadrat zinxhirë.

NJOFTIMI I KLUBIT:

 Sot nis rrugë projekti dhe objektivi kryesor i presidentit Adrian Bardhi, Akademia FK Dinamo nis një udhëtim pa kthim në nivele të larta.

Riformatohet Akademia. Merr jetë sot projekti i ri edhe për akademinë e Futbollit Dinamo. FK Dinamo prezanton skuadrën e trajnerëve nga U9 deri tek ekipi U21, që do të trajnojnë futbollistët e së ardhmes blu!

U7/9 – Aleko Bregu
U11 – Jon Zajmi
U13 – Akil Jakupi
U15 – Erald Deliallisi
U17 – Gerd Haxhiu
U19 – Erjon Xhafa
U21 – Bledi Kadiu
Trajner Portierave – Lisandro Zhupa
Drejtor i Akademisë – Adrian Dedja

LEXO EDHE  VIDEO/ Skandali me dy biondet, reagon Rooney: S’di gjë, kam qenë në gjumë!