4 gola në 2 ndeshje, sulmuesi i Partizanit kryeson listën e golashënuesve në Conference League

Stenio Junior kryeson listën e golashënuesve në ndeshjet e para të Conference League. Sulmuesi i Partizanit ka shënuar 4 gola në dy ndeshjet e para duke ndihmuar kështu të kuqtë të kalojnë në turin e dytë të këtij kompeticioni.

Braziliani është i vetmi lojtar që ka shënuar 4 gola, ndërsa ndiqet nga lotjari i Velez Mosta, Brandao me 3 gola. Në këtë listë ka vend edhe për dy sulmuesit e tjetë të Partizanit, Lucas Cardozo me 3 gola dhe Tedi Cara me dy  gola.

LEXO EDHE  Milani pranë blerjes së madhe, ylli i Realit drejt San Siros

Partizani do të luajë ditën e enjte ndeshjen e parë të turit të dytë ndaj Bazelit në transfertë e pas një jave ndeshjen e kthimit në Shqipëri.