VIDEO/ Pamjet nga aksidenti i rëndë i Verstappen, shikoni duelin e ashpër me Hamilton

Janë publikuar pamjet nga aksidenti i rëndë i Max Verstappen, që fatmirësisht nuk përfundoi me pasoja të rënda.

Në startin e Çmimit të Madh Britanik në Formula 1, holandezi dhe Lewis Hamilton kishin një duel të ashpër.

Britaniku u tregua agresiv duke iu shfaqur në pasqyra disa raste ndërsa në një nga kthesat Verstappen nuk arriti të shihte makinën e Mercedes, duke marrë pasoja të mëdha me atë të Red Bullit.

Hamilton vazhdoi garën, teksa kishte pyetur në radio për gjendjen e kundërshtarit të tij, ku iu bë me dije se ky i fundit ishte larguar nga makina.

LEXO EDHE  “Nuk heqim dorë nga Super League”, Gjykata e Madrid vendos pro klubeve “rebele”

Britanikut më pas iu hoqën 10 sekonda nga koha, edhe pse në fund ia doli të triumfonte duke parakaluar Leclerc 2 xhiro nga fundi.

Verstappen është dërguar në një spital lokal dhe po trajtohet nga lëndimet e pësuara që raportohet se nuk janë serioze edhe pse u larguar me ambulancë.