Momente tmerri! Të shtëna me armë në stadium, tifozët vrapojnë të frikësuar (VIDEO)

Të shtëna me armë janë shënuar së fundmi në një stadium baseballi në Amerikë. Daily Mail raporton, se në një moment të sfidës, u dëgjuan të shtëna dhe katër persona janë plagosur. Bëhet me dije se ende nuk është përcaktuar mirë se kush ka qëlluar, por të gjithë tifozët vrapuan menjëherë për t’u mbrojtur, sapo dëgjuan krismat. Lojtarët në fushë filluan të kërkonin për familjarët e tyre në tribuna.

LEXO EDHE  Tokio gjendje të jashtëzakonshme, lojërat olimpike shkak i përhapjes së variantit "Delta"

Të gjithë menduan se do ishte një sulm masiv, gati terrorist. Policia ende nuk ka dalë në një komunikatë zyrtare që të sqarojë ngjarjen. Të shtënat u regjistruan në sfidën mes Washington Nationals dhe San Diegos.