Milani i dashuruar pas mesfushorit, objektivi i madh mbetet ai

Milani po studion emra të ndryshëm për të mbushur boshllëkun e lënë nga Calhanoglu.

Siç është raportuar nga Corriere dello Sport, kandidatura e Marcel Sabitzer, playmaker në pronësi të Leipzig, mbetet e fortë.

Ziyech i Chelsea është gjithashtu në listë, si dhe profile të tjera (Vlasic, për shembull).

Menaxherët e Rossonerëve po konsiderojnë se çfarë të bëjnë. Ndërkohë pjesa e parë e blerjeve ka mbaruar pas ardhjes së Brahim Diaz, Giroud, Ballo Toure dhe pasi u konfirmuan Tomori dhe Tonali.

LEXO EDHE  Tonali: Milani nuk pyet për rivalë, Giroud dhe Maignan sikur kanë vite këtu

Merkato u hap me zyrtarizimin e Maignan nga Lille një ditë pas kualifikimit në Champions League.

Milani do të vazhdojë të konsiderojë merkaton si prioritet dhe deri tani janë investuar gati 60 mln euro dhe është larguar vetëm Laxalt te Spartak Moska.