Sulmuan gjyqtarin në ambientet e brendshme të Gjykatës, lihet në qeli një nga vëllezërit, lirohen dy të tjerët

Është dhënë masa e sigurisë për tre vëllezërit Myslimi, të cilët ditën e djeshme dhunuan gjyqtarin Arqile Basho, në ambientet e brendshme të Gjykatës.

Fatosh Myslimit i është dhënë masa e sigurisë “Arrest me burg”,  ndërkohë Myslim dhe Elmaz Myslimi janë lënë në “Arrest Shtëpie”.

LEXO EDHE  Përkundër protestave Gjykata Kushtetuese miraton pasaportën shëndetësore në Francë, hyn në fuqi nga e hëna

Incidenti ka ndodhur më 16 Korrik në gjykatën e Vlorës ku tre vëllezër sulmuan gjyqtarin Arqile Basho pas përfundimit të seancës për konfliktin e pronësisë lidhur me një apartament.

Lexo edhe:

VIDEO/ Kapën prej leckash gjyqtarin, arrestohen tre vëllezërit