Përmbytjet, kaos edhe në Turqi

Pamje katastrofike të përmbytjeve në Gjermani janë në rendin e ditës në të gjitha mediat botërore. Deri më tani janë regjistruar mbi 100 të vdekur dhe mijëra të zhdukur ndërsa shiu i madh po shkatërron Evropën.

Por së fundmi vijnë imazhe nga katastrofa e përmbytjes dhe nga Turqia.

LEXO EDHE  Varianti Delta rikthen infektimet masive në Kinë, rikthehen masat kufizuese

Në katastrofën e përmbytjes dhe rrëshqitjes së dheut 6 persona humbën jetën, 2 persona u zhdukën dhe 5 persona u plagosën, 236 ndërtesa u dëmtuan, shkruajnë mediat turke.

Qytetarët kanë evakuuar shtëpitë e tyre dhe janë vendosur në konvikte ose pranë të afërmve të tyre.