Rrëzohen nga skela dy punëtorë të By Pass-it në Gjirokastër, dërgohen në spital

Dy punëtorë të By Pass-it në Gjirokastër janë rrëzuar nga skela. Abcnews.al mëson se ngjarja ka ndodhur tek ura Nanxës.

Agron Baboçi, 59 vjeç, dhe Erjon Meçani, 37 vjeç, të dy punonjës të firmës janë rrëzuar ndërsa ishin duke punuar dhe kanë marrë lëndime në trup.

LEXO EDHE  Ndoti ujërat në terminalin e trageteve në Portin e Durrësit, procedohet penalisht kapiteni i tragetit

Mësohet se ata janë dërguar në spitalin n rajonal “Omer Nishani” në Gjirokastër dhe janë jashtë rrezikut për jetën.