Kapen me 8 doza kokainë në makinë, arrestohet 1 person, procedohen 4 të tjerë

Një 28-vjeçar nga Librazhdi u arrestua nga policia e Fierit për lëndë narkotike.

Specialistët e Seksionit për Hetimin e Narkotikëve në DVP Fier arrestuan në flagrancë shtetasin B. H i cili po udhëtonte në automjetin tip “BMW” që drejtohej nga shtetasi F. M, 30 vjeç, banues në Maqedoninë e Veriut.

Gjatë kontrollit personal, shtetasit B. H. iu gjetën 8 doza me lëndë narkotike kokainë, të cilat u sekuestruan në cilësinë e provës materiale.

LEXO EDHE  Parashikimi i motit për sot dhe nesër, IGJEUM: Zonat e rrezikuara nga zjarret

Policia procedoi penalisht shoferin, si dhe pasagjerët N. M., 33 vjeç, M. O., 33 vjeç nga Maqedonia e Veriut dhe R. B., 20 vjeç, banues në Lezhë.