Ja si stuhia që shkaktoi tragjedi në Gjermani po i afrohet Shqipërisë (Video)

Do të ketë një ndryshim të fortë të motit gjatë fundjavës. Moti i keq që ka “pushtuar” Europën do të transferohet edhe në pjesën ballkanike, ku edhe Shqipëria do të jetë një nga vendet që do të preket nga rrebeshet e shiut.

Nga dita e shtunë dhe kryesisht nga e diela rënia e temperaturave do të jetë e ndjeshme ndërsa priten edhe shtrëngata të vazhdueshme.

LEXO EDHE  Operacioni tek ‘Varri Bamit’/ Policia: Sekuestruam 1.1 kg drogë, po verifikojmë dhunën ndaj gazetarit

Mediat greke kanë publikuar edhe hartën e ndryshimeve klimatike.

Ky është fenomeni i “liqenit të ftohtë”, i cili shkaktoi përmbytjet vdekjeprurëse në Gjermani dhe Belgjikë me mbi 120 viktima dhe 1300 të zhdukur.