Aeroplani rus bën ulje të detyruar në Siberi, lëndohet piloti

Një aeroplan rus me pasagjerë ka bërë ulje të detyruar në Tomsk të Siberi pasi motori I tij shfaqi probleme teksa po ngrihej në qiell.

Aeroplani u zhduk nga radari pak pasi u ngrit nga aeroporti i Kontrovit dhe lëshoi sinjal për ndihmë 160 km nga qyteti i Kolpashevo.

LEXO EDHE  E dhimbshme / Nëna e shpëtoi nga rrënojat, por më pas foshnja vdiq (VIDEO)

Pasagjerët pësuan disa dëmtime të lehta ndërsa disa prej tyre o tronditën prej asaj që kishin kaluar. Ndërkohë që piloti theu këmbën. Tashmë ata po transportohen për në spital për të marrë ndihmën e parë mjekësore.