Zyrtare/ Kristi Vangjeli me klub të ri, firmos me skuadrën nga kryeqyteti

Pasi u largua nga Tirana, Kristi Vangjeli do ta vijojë sërish karrierën si bardheblu dhe në kryeqytet, kësaj rradhe në Prishtinë me këta të fundit.

Mbrojtësi korçar është prezantuar zyrtarisht nga skuadra e Prishtinës me anë të një postimi në profilin e tyre në rrjetin social në “Facebook” ku i urojnë mirëseardhjen ish-lojtarit të Kombëtares. Më parë

LEXO EDHE  Alban Hoxha drejt largimit nga Partizani? Ja me cilin ekip nis negociatat

Vangjeli përveç Tiranës ka mbajtur veshur fanellat e Arisit të Selanikut, Çornomoretsit në Ukrainë, Skënderbeut, Astras në Rumani, dhe Adelaides në Australi.