VIDEO/ Supergol i Carës, gafë e Alban Hoxhës, ndizet Sfintul-Partizani

Partizani e fitoi 5-2 ndeshjen e parë në Conference League kundër Sfintul, teksa shumë gola po shënohen edhe në takimin e kthimit në Moldavi.

Vendasit kaluan në avantazh në minutën e katërt, moment kur Roman Volkov realizoi nga pika e penalltisë. “Demat” nuk u demoralizuan dhe rikthyen baraspeshën në minutën e 15-të.

Tedi Cara dhuroi “show” në krahun e majtë dhe realizoi një gol shumë të bukur. Gjithsesi, shtatë minuta më vonë, Alban Hoxha kreu një gafë të madhe.

LEXO EDHE  50 m stil i lirë, Merizaj e treta në baterinë kualifikuese, por mbetet jashtë gjysmëfinaleve

Pasiguri e kapitenit të Partizanit, teksa aty përfitoi Nicolai Solodovnicov. Lojtari moldav nuk e pati të vështirë të dërgojë topin në rrjetë dhe 2-1 për Sfintul.