Sfintul-Partizani, ndiqni sfidën LIVE

Ka startuar në orën 19:00 sfida Sfintul-Partizani, e vlefshme për turin e parë të Ligës së Konferencës. Ky takim është mjaft i rëndësishëm për të dyja ekipet. Të kuqtë janë me një këmbë në turin e dytë pas fitores 5-2 në ndeshjen e parë, megjithatë verdiktin përfundimtar do ta japë fusha. Temperatura në orën e ndeshjes do të jetë 28 gradë celsius.

LEXO EDHE  Dëmtohet Sergio Ramos, humb superkupën ndaj Lille

Në sfidën e luajtur në Elbasan, shkëlqyen dy sulmuesit brazilianë të ekipit, Lukas Kardozo dhe Stenio Zhunior. Kardozo shënoi dy gola, ndërsa Zhunior asistoi tre gola të tjerë përveç dopietës së tij, duke qenë protagonist absolut në të pestë golat e shënuar. Megjithatë, sfida e kthimit në Moldavi nuk duhet nënvlerësuar, pasi Partizani luan për shumë përfitime.