Nuk i hapej parashuta pasi u hodh nga avioni, bie mbi çatinë e shtëpisë ushtari (FOTO)

Një parashutist britanik i cili u hodh nga një aeroplan në 150,000 metra lartësi u përplas nëpër çatinë e një shtëpie në Kaliforni pasi parashuta e tij nuk arriti të hapej plotësisht.

Mediat vendase njoftojnë se ushtari, i cili po merrte pjesë në një stërvitje në kohën e mosfunksionimit të pajisjes, mbijetoi për mrekulli – dhe pa dëmtime serioze.

LEXO EDHE  Kultivonin kanabis, arrestohen dajë dhe nip në Tiranë! Emrat

Policia dhe personeli zjarrfikës i Atascadero në San Luis Obispo iu përgjigjën ngjarjes në bllokun 9600 të Via Cielo më 6 korrik pas raportimeve të shumta se një parashutist ra tha Departamenti i Policisë. Ata gjetën parashutistin, i cili kishte rënë nëpër çatinë e jashtme dhe më pas brenda një shtëpie.