FOTO+VIDEO/ Lali Erit i plasin ujrat, ja çfarë ndodh në zonën e Freskut

Ujrat e bardha dhe ato të zeza kanë mbuluar zonën e Freskut në Tiranë, duke krijuar një situatë aspak normale. Në një kohë kur banorët nuk kanë ujë në banesat e tyre, uji që ata paguajnë në faturat e UKT shpërdorohet, duke u derdhur rrugëve.

Bëhet fjalë për një defekt që kanë pësuar tubacionet e shtruara së fundmi, çka tregon edhe njëherë se Bashkia e drejtuar nga Erion Veliaj, thjesht bën punime fasadë, show dhe propogandë.

LEXO EDHE  Pas deklaratës së ambasadores reagon ish-ministri i Drejtësisë, Manjani: PD duhet të ndërpresë kontaktet me Yuri Kim

Situata bëhet edhe më e rëndë, pasi ka pasur një shpërthim të tubave të ujrave të bardha dhe të zeza, që në temperaturat e larta, janë një vatër infeksionesh.

Video dhe fotot e mëposhtme i përkasin rrugës “Muhamet Deliu”, njësia administrative nr 14, apo siç njihet ndryshe zona e Freskut në Tiranë.