Deti me dallgë, Bashkia e Vlorës thirrje qytetarëve: Kini kujdes fëmijët

Në qytetin bregdetar të Vlorës gjatë orëve të mesditës është përkeqësuar moti, duke bërë që Bashkia të dalë me një apel për kujdes ndaj pushuesve.

Moti i keq, shoqëruar me erë të fortë mund të rrezikojë jetën e pushueseve në brgdet, ndërsa Bashia Vlorë, me një postim në Facebook, bën thirrje që të tregohet kujdes, veçanërisht për fëmijët.

LEXO EDHE  Pas Ramës, Grenell takon Metën/ Zbardhen detaje nga takimi

‘Të dashur Qytetarë ! Moti i papërshtatshëm, shoqëruar me erë të fortë, ka shkaktuar përkeqësimin e kushteve të detit. Do ju luteshim të jeni të kujdesshëm për fëmijët dhe për veten nga në det’, thuhet në postimin e Bashkisë.