21-vjeçarja në Tiranë kapet me hashash, godet policët dhe shqyen derën e komisariatit

Policia e Tiranës ka arrestuar një 21-vjeçare, pasi gjatë kontrollit fizik i është gjetur dhe i është sekuestruar një sasi lënde narkotike kanabis.

Mësohet se është arrestuar në flagrancë shtetasja Xh. A., 21 vjeçe, për veprat penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”, “Kundërshtimi i punonjësit të policisë” dhe “Shkatërrim i pronës”.

LEXO EDHE  Mbetjet e Durrësit, për 10 vjet Qeveria do të financojë 32 mln euro për menaxhimin

Gjithashtu mësohet se kjo shtetase, për të shmangur shoqërimin, ka kundërshtuar me dhunë për shkak të detyrës, punonjësit e Policisë së Rendit Publik dhe ka dëmtuar derën e dhomave të shoqërimit.