VIDEO/ Me 179 km/h, nga plazhi drejt Fierit, ja çfarë i ndodh drejtuesit të mjetit

17 drejtues automjetesh janë vënë në pranga nga kontrollet e ushtruara në 24 orët e fundit në vend, mes të cilëve 6 për drejtim të mjetit në gjendje të dehur dhe 11 për drejtim të automjetit pa leje drejtimi.

Gjithashtu janë ndëshkuar me gjobë 1789 drejtues mjetesh për shkelje të rregullave të qarkullimit rrugor ndërsa janë pezulluar 35 leje drejtimi.

LEXO EDHE  FOTO/ Zjarri rrezikon edhe Ardenicën, dëme të konsiderueshme në ullishtet

Mes tyre 26 për drejtim mjeti me shpejtësi tej normave të lejuara, që varionte nga 78 km/h në qendrat e banuara deri në 179 km/h në rrugën interurbane Vlorë-Fier, dhe 9 për drejtim mjeti nën ndikimin e alkoolit.