Shkëputet vinçi 68 tonësh, shpëtojnë mrekullisht punëtorët (Video)

Një incident i frikshëm ka ndodhur në Gjermani, ku dy punëtor ishin shumë pranë vdekjes.

Mediat gjermane, bëjnë me dije se teksa po punonin dy punëtorët ndodheshin pranë vinçit 68 tonësh, i cili është shkëputur.

LEXO EDHE  EMRI/ I dënuar nga drejtësia italiane me mbi 10 vjet burg, arrestohet 52-vjeçari

Siç shihet në një video të publikuar nga mediat vendase, një kabull u këput dhe vinçi ra disa centimetra, por më pas ai ndaloi, dhe punëtorët ia arritën që të shpëtojnë.