Rrëfim i pabesueshëm i Donnarumma-s: Pse nuk gëzova pasi prita penalltinë e Saka-s

Rrëfim i pabesueshëm nga Gigio Donnarumma, në lidhje me penalltinë e pritur të Saka-s, e cila i dha Italisë titullin Evropian, në finale kundër Anglisë.

“Unë nuk u gëzova sepse nuk e kuptova nëse kishim fituar. Isha në tokë gjatë penalltisë së Jorginhos, mendova se kishte mbaruar”, tha Gigio për Sky Sport.

“Tani, me Var, ata kontrollojnë këmbët e tua, sepse nuk mund të jesh përpara, unë pashë arbitrin për të parë nëse gjithçka ishte në rregull. Unë pashë shokët e mi të skuadrës dhe atje nuk kuptova asgjë më. Ishte e jashtëzakonshme, me shokët e ekipit kemi një marrëdhënie të pabesueshme, ne jemi një familje fantastike”, shtoi ai.

LEXO EDHE  Juventus-Milan mbyllet pa fitues, bardhezinjtë në zonën e rënies

Për qetësinë në fushë, pavarësisht se është vetëm 22 vjeç, ai thotë: “Është pjesë e asaj që kam përjetuar gjatë viteve. E çmoj dhe është bërë një përvojë. Paqja e mendjes ka qenë gjithmonë forca ime, por përvoja ndihmon shumë. Edhe kur gjërat shkojnë edhe kur shkojnë keq”.