Plagosi një 39-vjeçar dhe i dëmtoi automjetin, arrestohet 58-vjecari në Gjirokastër

Policia e Gjirokastrës ka arrestuar një 58-vjeçar, pasi dyshohet se në bashkëpunim ka plagosur rëndë një 39-vjeçar e më pas ka shkatërruar makinën e tij.

“Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Sarandë kanë ndaluar për plagosje të rëndë me dashje dhe shkatërrim i pronës, kryer në bashkëpunim 58-vjeçarin A. R., banues në Gjirokastër.

58-vjeçari, në bashkëpunim me E. F. dhe S. N. të shpallur në kërkim, pas një konflikti në lagjen nr. 4 në Sarandë kanë goditur me sende të forta në trup një 39-vjeçar me iniciale M. M. Po ashtu ai i ka dëmtuar 39-vjeçarit automjetin që drejtonte”, njofton policia.
LEXO EDHE  Ulja e temperaturave, bie dëbora e parë në malet shqiptare (Foto)