Ndahet nga jeta gazetari shqiptar! Emri (Foto)

Ka ndërruar jetë gazetari i mirënjohur shqiptar dhe shumë i dashur për fëmijët, Mustafa Spahiu.

Në trevat shqiptare, Spahiu, njihej si drejtuesi i emisionit të fëmijëve “Lule më lule”, që transmetohej në Radio Shkupin, ka ndërruar jetë në moshën 73-vjeçare.

LEXO EDHE  Shqiptarët që udhëtojnë drejt Italisë, ja rregullat e reja/ Nga paraqitja e tamponit te vetëizolimi 5 ditor

Krahas gazetarisë, ai ka qenë edhe poet ku ka marrë shumë çmime letrare e mirënjohje nga shumë institucione brenda dhe jashtë Maqedonisë

Ai përktheu mbi 30 vepra nga gjuhët sllave: kroatishte, boshnjake, maqedonishte, serbishte, malazeze dhe nga shqipja.