Lushnje/ 31-vjeçari dhunon të motrën dhe i shkatërron parukerinë

Një 31 vjeçar, ka rënë në prangat e policisë në Lushnje.

Mësohet se është arrestuar shtetasi me iniciale O.D, banues banues në Lushnjë, pasi ka ushtruar dhunë psikologjike ndaj motrës së tij, shtetases K. D., 28 vjeçe, dhe ka shkatërruar disa pajisje në qendrën e saj estetike.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Lushnjë, për veprën penale “Dhunë në familje”.

LEXO EDHE  Akuzohet se ndihmoi bosin turk të kriptomonedhave, arrestohet biznesmeni shqiptar

Informacion parparak:

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Lushnjë arrestuan në flagrancë shtetasin O. D., 31 vjeç, banues në Lushnjë, pasi ka ushtruar dhunë psikologjike ndaj motrës së tij, shtetases K. D., 28 vjeçe, dhe ka shkatërruar disa pajisje në qendrën e saj estetike. Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Lushnjë, për veprën penale “Dhunë në familje”.