Familja me 4 anëtarë merret peng, rrëmbyesit kërkonin shumë të majme për lirimin e tyre

Një rast rrëmbimi u regjistrua në zonën bregdetare të Komunës Dion në Greqi të hënën.

Protothema bën me dije se autorët morën çiftin e bashkëshortëve dhe katër fëmijë të mitur në një fermë në një zonë të largët duke kërkuar para në këmbim të lirimit të tyre.

Sipas deklaratës së policisë, “familja u mbajt  peng gjatë gjithë natës, ndërsa autorët, me kërcënime verbale dhe kërcënime për të dëmtuar njërin nga fëmijët, kërkuan pagesë në mënyrë që t’i lirojnë”.

LEXO EDHE  Temperatura deri në 45 gradë, ja zonat e kuqe/ Kujdes deri në 4 gusht

Të martën në mëngjes, babai, i cili u plagos në dorë nga autorët gjatë rrëmbimit, arriti të shpëtojë dhe arriti në këmbë në një dyqan në zonën e Tempi, nga ku lajmëroi policinë.

Policia gjeti dhe arrestoi tre rrëmbyesit që janë të huaj, në një rrugë rurale në Komunën e Tempi. Në të njëjtën kohë, u shpallën në kërkim dy bashkëpunëtorët e tyre, shkruan protothema.