Përcaktohet kalendari i Serisë A, ja përballjet e javës së parë

Është hedhur pasditen e sotme shorti i Serisë A për sezonin 2021-2022 i cili do të startojë në datën 22 gusht dhe mbaron në datën 22 maj.

Kampionët e Italisë, Interi do ta nisë në shtëpi në sezonin e ri teksa do të presë Xhenoan. Milani do të luajë në transfertën e Specia, ndërsa Juvja në transfertën e Udinezes. Roma do të ketë një përplasje me Fiorentinën që në javën e parë, ndërsa Lacio do të luajë në transfertë kundër Empolit.

Salernitana do të luaj në transfertë kundër Bolonjas, ndërsa Kaljari do të pres në shtëpi Specian. Shorti i javës së parë ka rezervuar një përballje të lehtë ër Napoli të cilët do të ndeshen me të sapongjitur e Venecias. Ndërkohë Torino do të pres në shtëpi Atalantën ndërsa Sasuolo do të luajë në transfertë përballë Veronës.

LEXO EDHE  Tragjedi në Holandë, ish-futbollisti i Ajax qëllohet për vdekje

Starton : 22 gusht 2021 Mbaron: 22 maj 2022
Ndeshjet në mesjavë: 22 shtator 2021, 27 tetor 2021, 1 dhjetor 2021, 22 dhjetor 2021 dhe 6 janar 2022
Pushimet dimëror : 26 dhjetor 2021 deri në 2 janar 2022
Grumbullimet me ekipet kombëtare: 5 shtator 2021, 10 tetor 2021, 14 nëntor 2021, 30 janar 2022 dhe 27 mars 2022

Java e parë e Serisë A, 22 gusht

Bologna-Salernitana

Kaljari-Specia

Empoli-Lacio

Verona-Sasuolo

Inter-Xhenoa

Napoli-Venecia

Roma-Fiorentina

Sampdoria-Milan

Torino-Atalanta

Udineze-Juventus