Zyrtare/ Rui Patricio firmos me Romën, detajet e kontratës

Rui Patricio është zyrtarisht lojtar i Romës. Portugezi mbërriti mbrëmë në kryeqytetin e Italisë dhe sot ka nënshkruar pasi ka kaluar vizitat mjekësore.

Portieri 33-vjeçar ka firmosur një kontratë të vlefshme deri më 30 qershor të vitit 2024 dhe është afrimi i parë në skuadrën e drejtuar nga Jose Mourinho.

LEXO EDHE  Nesër Shqipëria mbyll përfaqësimin në Olimpiadë, e gjithë vëmendja te Luiza Gega

Rui Patricio ishte portier titullar me Portugalinë në EURO 2020 dhe bëri paraqitje të mira, sikurse ka ndodhur edhe në Premier League me fanellën e Wolverhampton. Ujqit përfitojnë rreth 12 milion euro nga ky transferim.