VIDEO/ Papërgjegjshmëri në Tiranë, prindi mban fëmijën në sediljen e parë

Një prind, që mund të cilësohet i papërgjegjshëm, është ndaluar nga policia teksa ka qenë duke udhëtuar me makinë, ndërkohë në vendin e parë të pasagjerit ka ulur fëmijën e mitur pa asnjë rrip sigurimi.

Gjatë aksionit të policisë në 24 orët e fundit 11 drejtues automjetesh janë arrestuar nga të cilët 6 për drejtim mjeti në gjendje të dehur dhe 5 për drejtim mjeti pa leje drejtimi.

LEXO EDHE  Shkatërrim prone dhe ndërtim pa leje, arrestohen 4 persona në Shkodër

Janë pezulluar gjithsej 30 leje drejtimi, nga të cilat 17 për drejtim mjeti me shpejtësi tej normave të lejuara dhe 13 për drejtim mjeti nën efektin e alkoolit apo në gjendje të dehur.

Ndërkohë në 24 orët e fundit gjatë kontrolleve në Tiranë janë goditur dy raste të mitdhënies.