VIDEO/ Në mes të festës italiane, Chiesa përshëndet tifozët e Italisë në Shqipëri

Dita e djeshme ishte një ditë feste në të gjithë Italinë, pasi heronjtë e “Euro 2020” u kthyen në shtëpi bashkë me kupën.

Pasi bënë vizitat përkatëse të Presidenti dhe kryeministri, futbollistët italianë bënë xhiro me autobus të hapur në rrugët e Romës, për të takuar nga afër tifozët.

LEXO EDHE  Milani pranë blerjes së madhe, ylli i Realit drejt San Siros

Gjatë kësaj xhiroje, një prej lojtarëve më të spikatur të Italisë në “Euro 2020”, Federico Chiesa, përshëndeti edhe tifozët e shumtë të Italisë në Shqipëri.