SPAK çon në Gjykatë dosjen për vrasjen e Malkos: Përplasje mes bandave të lojrave te fatit

SPAK përfundoi hetimet dhe dorëzoi në gjykatë dosjen për vrasjen e Santiago Malkos, mbrëmjen e 27 Gushtit 2019 në Tiranë. Të pandehur për vrasje me paramendim janë akuzuar vëllezërit Leonard dhe Erlis Duka si dhe Ilir Selmani, Oltian Loga, Aleksandër Maxhaku, Fatmir Hyseni dhe Dritan Aga.

LEXO EDHE  ‘Të hanë k*qen e m*tit ata ty moj ...’/ Skandal! Policët ngacmojnë seks*alisht gratë në Berat (Video)

Sipas organit të akuzës shkak i vrasjes është bërë përplasja e dy grupeve kriminale, rivale në aktivitetin e lojërave të fatit.

Prokuroria e zbardhi ngjarjen pas dëshmisë së të pandehurit Blendi Teta që po gjykohet në një proces të ndarë.